fbpx

Únava a cíle?

Zdravím Vás!
Je tu další rok, začátek, čistý papír, čas nových rozhodnutí a předsevzetí. Ve vzduchu je doslova cítit atmosféra z očekávání nových dobrodružství, nebo možná z nové šance smazat to špatné, co se nám nepovedlo, nevím, ale je to speciální čas a je dobré toho využít a naskočit na tu vlnu :-).
Jak cíle souvisí s únavou?
Všichni to asi známe, naplánujeme si na den nějaké cíle, věci k vyřízení a ke konci dne končíme s únavou a z našeho seznamu věcí k udělání jsme skoro nic neudělali. Proč? No protože jsme dnes nějak utahaní a strašně se chce spát. No tak se vyspíme a pak to uděláme…a najednou zjistíme, že je konec týdne a skoro jsme nic nezvládli. A tak to někdy jde týden za týdnem. Ale ve zkutečnosti je to přesně naopak! Právě tou nejsilnější věcí, která způsobuje únavu je zmařený cíl! Možná, že se Vám to zdá přehnané, ale je to naprosto přesné. Právě ty věci, které jsme si předsevzali a nezvládli je udělat nám způsobují únavu. Čím pro nás důležitější cíl, tím větší únava, když jej nedosáhneme.
Vypadá to takto:
Ráno vstaneme, máme svůj seznam k vyřízení a když ne na papíře, pak jen v hlavě. Chci jít ráno běhat, ale protože jsem zaspal, tak dnes vynechám (pink-lehká únava). Dám si teda kafe, abych se probral a domluvím servis na kotel – další položka ze seznamu. Jé, hele, nějaká zajímavost na Facebooku – pink, a je z toho půl hodina, takže musím už odejít do práce (pink – další únava se načítá). Jsem v práci a najednou je tu čas oběda. „Toto dnes nějak uteklo – jé, nestihl jsem poslat tu nabídku, nestihl jsem to a to…“ (pink, pink, pink – další únavy naskakují) Ano, pravda, trochu se mi protáhl ten rozhovor z kolegou o včerejším skvělém fotbale. No nic, jdu se najíst a pak to nějak vyřídím :-)…. No, nemůžeme se divit, proč jsme po obědě, když se máme opět pustit do práce, tak utahaní. Mnoho nesplněných cílů! A večer jsme již zcela mrtví. A tak to jde den za dnem a je to horší a horší. Už si ani nedáváme na svůj seznam věci jako ranní procházka, fotbálek s kamarády a mnoho dalšího.
Takže co s tím?
Prostě už nic neodkládejte! Mějte toto na paměti, že neplnit cíle, které jsme si sami předsevzali, nás dostává dolů, způsobuje tu největší únavu! Mějte na paměti, že přesně ten moment, kdy zaklapnete budík a odložíte první věc, ubíráte si sílu a energii pro všechny ostatní věci!!! Skvělá zpráva je, že s novým seznamem cílů a úkolů, který nyní uděláte a začnete plnit, zmizí únava a s každým dalším splněným úkolem Vám přibude energie. To znamená, že člověk nemusí dohánět všechen ten promrhaný čas, jen teď musí nově sepsat a naplánovat nový seznam a začít ho vykonávat a vycenit zuby a trhat jako steklý pes cokoliv, co se postaví do cesty, aby Vás odradilo, vyrušilo či zdrželo. No a když přijde únava, pochopitelně když jste normálně spali, pak se nejprve zeptejte sami sebe, jaký cíl byl zmařen!
Samozřejmě, že nesmíme zapomenout na naší tělesnou kondici a celkové zdraví, abychom se dobře poprali s našim seznamem úkolů. Myslím, že není lepší čas,
než se právě nyní přihlásit na náš on-line kurz 7 Návyků k transformaci zdraví„! Nakopněte se, proberte své tělo, aby začalo dobře fungovat a získejte opět svou vitalitu a chuť tvořit, protože přesně to nám píší účastníci kurzu nejčastěji.
Na kurz se můžete přihlásit ZDE nebo na zivyzivot.cz.
Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů