fbpx

Proč používat jablečný ocet v osobní hygieně?

Zdravím Vás!

Mám rád jednoduché a mocné věci a jedna z takových je jablečný ocet. Již jsem se dříve zmiňoval, jaký má přínos pro zdraví. Tentokrát se podíváme na to, jak používat jablečný ocet v hygieně a kosmetice, což pomůže ušetřit nejen peníze, ale i zdraví:).

Co je jablečný ocet?

Jablečný ocet je fermentovaná potravina, bohatá na enzymy a probiotické látky. Jak název napovídá, je vyroben kvašením jablek.

Zde jsou některá jeho použití:

• Oplachování vlasů

Jablečný ocet pomáhá odstranit nahromadění nečistot a vyvážit hladinu pH pokožky hlavy. Naředěný v poměru 1:8 používejte místo kondicionéru. Vlasy tím namočte a poté opláchněte vlažnou vodou. Budou krásně lesklé. Pro lupy vyzkoušejte toho:

1. Nastříkejte na pokožku hlavy stejným dílem octa a vody (1:1).

2. Ručník omotejte kolem hlavy a nechte hodinu působit.

3. Umyjte a opakujte až dvakrát týdně.

• Obličejový toner

Zředěný jablečný ocet na vatovém polštářku je jednoduchý toner na obličej a čisticí prostředek. Může také pomoci modřinám, aby rychle zmizely.

• Deodorant

Jablečný ocet pomáhá zabíjet bakterie způsobující pachy, takže jej naředěný naneste do podpaží a máte přirozený deodorant.

• Orální zdraví

Kloktání zředěným jablečným octem pomáhá odstranit špatný dech a bělit zuby. Mějte však na paměti, že jablečný ocet je vysoce kyselý. Hlavní složkou je kyselina octová, která je docela silná, proto ho vždy před použitím naředíme vodou. Čistý jablečný ocet by mohl poškodit zubní sklovinu nebo tkáně úst a krku.

• Balzám po holení

Vyhoďte své umělé chemické přípravky a místo toho používejte jablečný ocet. Stačí ho zředit 1:1 a po holení aplikovat na obličej.

Jaký jablečný ocet koupit?

Kupte si BIO jablečný ocet a nedělejte si hlavu s tím, že má u dna jakýsi kal, to je v pořádku! Mají ho třeba v DM, Billa, Globus atd.

Vidíte, vše může být jednoduché, účinné a zdraví prospěšné. A stejně tak je tomu i v našem on-line kurzu „7 Návyků k transformaci zdraví“. Je to unikátní systém návyků, který probudí Vaše tělo a doslova ho „nakopne“ a to začne lépe fungovat. Díky celkem 11 návyků aktivujeme jeho samoopravný systém, takže začne mnohem efektivněji fungovat. Díky kurzu také vyřešíte ten věčný problém „jak začít“ a už konečně začnete:-). Možná Vás napadají myšlenky, že nemáte silnou vůli. Nebojte, kurz je velmi motivační a zároveň trénuje i Vaší vůli :-). Vše je přirozené, jednoduché a v pohodě domova a v čase, kdy si zvolíte.

Na kurz „7 Návyků k transformaci zdraví“ se můžete přihlásit ZDE nebo na zivyzivot.cz.

Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů