fbpx

Co mám dělat se zuby?

Zdravím Vás!
V poslední době jsem několikrát dostal dotaz na zuby a jak to s nimi je. Obnovují se? Dají se opravit bez vrtání?
Naše tělo se skládá z buněk a ty jsou živé, to znamená, že se neustále obnovují za nové. Tvrzení, jako „je to opotřebované“, „to je stářím“ apod., zcela ignorují tento fakt.
To platí i pro naše zuby! Ale pravda je také to, že někdy už může být pozdě a musí zasáhnout medicína a pak se řeže, trhá a vrtá. To nastane tehdy, když to prostě naše tělo samo nedá. Když to lidé nechají dojít až příliš daleko.
Jak je to se zuby?
Potíže se zuby, třeba kazivost zubů, je psychosomatická nemoc, ostatně jako skoro vše v těle. To je ta prioritní příčina nemocí. Naše mysl prostě zeslabí tu oblast a ta pak špatně funguje. Její látková výměna a energetické proudění je v ní narušeno. Naše pozornost se pak tomu místu vyhýbá a to místo se neléčí.
I zuby se obnovují!
Veškeré buňky v těle jsou živé 🙂 a to je vlastně fascinující. Zub má nervový kořen a ze středu zubu vybíhají dentinové kanálky, takže když bychom se podívali na zub pod mikroskopem, bude plný děr, jako ementál. A když máme dobrý metabolismus a vše funguje jak má, pak je těmito kanálky vytlačována tekutina na povrch a ta pak vytvoří mikroskopický povrch, který stuhne a vznikne nová sklovina! Paráda, ne? Když to nefunguje, tak nic nevytýká a naopak zub nasává z okolního prostředí kyseliny, cukry a bakterie a ty pak uvnitř zubu vytvoří kaz a ten pak prostoupí na povrch.
Také si můžeme všimnout, že kazivost moc nemá společného s čištěním zubů, protože i když si je lidé čistí, tak někteří mají velkou kazivost a někteří žádnou. Není tak docela pravda, že za kazy mohou cukry. Ale vzdáleně ano. Protože když lidé jedí mnoho cukrů a obecně špatného jídla, pak zub přestane vylučovat a začne nasávat a to je ten problém.
Co s tím? 
Paradentózu a kazivost zubů způsobují bakterie (streptococcus mutans). Není-li, není kaz! A mimochodem je přenosný, takže stačí, když ho na Vás někdo prskne. U dětí ve školkách, které vše ocucávají, ho chytají jak na běžícím pásu. Ale stále ještě musí dojít k jejímu nasátí do zubu, jinak ulpí jen  v zubním plaku. Proto je velmi užitečné si čistit zuby a zbavit se tak bakterií. Jejich dobrým zabijákem je jedlá soda, sůl, nebo také jód (jodovaný povidon). Můžete si je naředit ve vodě a používat jako ústní vodu.
Abychom zlepšili kvalitu zubů, je třeba je remineralizovat. Kvalitní strava a stopové minerály a magnézium udělají skvělou práci.
Nepoužívejte pastu s fluorem.
Fluor je toxická látka a nepatří do těla a už vůbec né dětem! Raději si udělejte pastu sami. Smíchejte kokosový olej, jedlou sodu či sůl (nebo bez) a pár kapek esenciálního oleje.
Odstraňte amalgámové výplně.
EU konečně zakázala používání těchto výplní a je k tomu dobrý důvod. Rtuť v nich obsažená, se odpařuje a dostává do těla, kde se ukládá v orgánech, zejména v mozku, což způsobuje mnoho neurologických potíží.
Jak se zbavit zubního kamene?
Po vyčištění zubů na ně naneseme vrstvu jedlé sody a poté si dáme 1 kávovou lžičku jablečného octa a necháme vyšumět. Kartáčkem ještě lehce pročistíme, vypláchneme ústa a hotovo!
Potíže se zuby se netýká jen zubů.
V dnešní době jsme příliš upnutí na „léčení“ nemocí tím, že prostě jen potíráme symptomy. To že někdo má osteoporózu, jiný zase hemoroidy nebo migrény neznamená, že je to jen tento problém. Tělo je celkově oslabené a nepracuje optimálně. Každý jsme jiný a jinak se toto projeví tělesně v podobě těchto symptomů – nemocí, ale dokud to nebudeme řešit celostně, nedosáhneme vyléčení. Proto Vám doporučuji nastartovat ne náš on-line kurz “7 Návyků k transformaci zdraví”, protože zavedeme postupně 11 návyků, které jsou naprosto klíčové pro správné fungování těla. A nenahradí je žádná dieta a zázračné doplňky výživy, protože jídlo je jen jedním, ne moc efektivním, činitelem pevného zdraví a dlouhověkosti. Je to unikátní systém 11 návyků, které zapínají samoopravný režim těla a zabezpečují to nejdůležitější pro jeho správné fungování. To, co získáte Vám pomůže lépe zvládat život, protože když tělo dobře funguje, vše jde snáze. Už to neodkládejte a jděte do toho!:) Více o kurzu je ZDE.
Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů