fbpx

Tímto si řežeme vlastní větev…

 Zdravím Vás!
Dnes bych Vám rád komunikoval to, čím si asi nejvíce podřezáváme vlastní větev a co nám nejvíce bere životní energii…
Můžeme dostávat spousta zajímavých informací, seznamovat se s těmi nejlepšími vychytávkami a technikami ke zvládaní různých oblastí života, můžeme mít mnoho znalostí, můžeme se cítit skvěle, můžeme být nadšení a mít hodně energie a přesto nakonec NIC neudělat. Možná jste v životě pozorovali někoho, kdo je třeba méně schopný, méně zná, ale prostě maká i přesto, že dnes není vyspaný, má blbou náladu, nedělá věci zrovna efektivně, ale jde dopředu a prostě tam dojde!
Takže spoléhat se na nějakou tajemnou vnější energii nebo nějakou náhodu či nějakého guru, který mávne proutkem a ono se to udělá, nebo se smířit s tím, že to tak je a nebojovat, je cesta dolů. A „ten blbý“ soused, který je sice blbý, ale maká od rána do večera a posouvá se vpřed!
Je to tedy jen na Vás – na každém z nás, kdo bude dělat a dosahovat svého účelu a plnit své sny! Můžeme říci „já bych, kdyby, ale…“ a jistě můžeme najít spousta perfektních ospravedlnění, jak nemáme čas, musíme se starat o děti, máme neuklizeno v kumbálu atd., ale čas je úvaha! Stačí se jen podívat, kolik hodin jsme proseděli poslední týden na FB nebo před telkou?…Všichni známe ty dny, když jsme vstali brzo ráno a povedlo se udělat hodně práce, strávit čas s rodinou, postarat se o domov a ten den se zdál hodně dlouhý a zajímavý. Naopak, když jsme leželi celý víkend doma a čuměli na FB, den utekl jak voda a my byli unavení. Proto čas je jen úvaha a řídíme ho právě tím kolik věcí uděláme. A to není vše! To samé platí o naší životní energii. Čím více toho uděláme, čím více tvoříme a přispíváte druhým, tím více životní energie budeme vytvářet a pociťovat. Zajímavé, že!
Co vlastně chci říci?:)
Nečekejte, kdy budete mít náladu, nadšení a chuť něco dělat! To přijde až potom. Možná za měsíc, dva, nebo více, ale přijde. Ne-činnost Vás bude stahovat více a více ke dnu. Takže i přes depresi, nechtění a hrozné úsilí, vstaňte a začněte to dělat! Život máme plně v našich rukách a my zapříčiňujeme jak to dobré, tak i to špatné, co se nám děje. Jistě, že to není lehké a někdy to může být pořádně tvrdé a možná nespravedlivé, ale k cíli se dojde jedině tak, že se jde. Jde se i na vzdory všem ospravedlněním, únavám a nechtěním. V tom jsme sami. Někdo vícekrát upadne, někdo, kdo má lepší náladu a chuť do toho, třeba méněkrát, ale oba tam dojdou, protože tam prostě jdou a nepodléhají svým ospravedlněným, proč už nemůžou!
A jako odměnu budete dostávat pocit štěstí pokaždé, když překonáte nějakou překážku, která stojí v cestě. Život je hra, a hra není o komfortu a užívání si. Štěstí a radost dostáváme za odměnu! Jen když budeme hrát život jako hru, můžeme být opravdu šťastní a všechny deprese a blbé nálady musíme nechat v té nudné komfortní zóně!
A když nevíte jak začít, doporučuji náš on-line kurz „7 Návyků k transformaci zdraví„. Bez toho, že na sobě nezamakáte, prostě nebudete mít takové skvělé výsledky jaké mají spousta našich studentů. Na jednu stranu to je unikátní systému návyků, který probudí Vaše tělo a doslova ho „nakopne“ a to začne lépe fungovat, ale také to je tréning vůle! A jako obměnu také dostanete tu energii a chuť do tvoření, která pomůže v dosahování cílů :-).
Na on-line kurz „7 Návyků k transformaci zdraví“ se můžete přihlásit ZDE.
Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů