fbpx

SLEVA 20% na kurzy do odvolání😊 

Proč stále nestíháme?

Zdravím Vás!

Znáte to?! Dejte mi pokoj s předsevzetím! Já si je raději ani nedělám, vono to tak nějak snad přijde samo :-)….

V tomto jsme si velmi podobní. A zajímavé je, že i velice úspěšní lidé s tím mají veliké potíže. S tím „začít“ nebo se přinutit do práce. A tak školení o odkládání věcí je plné zájemců :-)…
A víte, jaký mají tito lidé recept? No prostě jen začít a udělat ten první krok. Nic jiného ani neexistuje. Vše začíná tím prvním krokem a s každým dalším je to o mnoho jednodušší! Řekněme, že se chcete dostat do formy a vůbec se vám nechce, samozřejmě! Takže je třeba udělat jen ten jeden první krok. Jakýkoliv první krok. Třeba se zvednout ze židle a jít se projít svižným krokem, protože to je určitě zdravé a určitě vám to přispěje k lepší formě. No a potom teprve budete řešit ten druhý krok, a to úplně stejně, jako ten první. Dalo by se tedy říci, že celý život a vše, o co usilujeme, se v podstatě skládá jen z toho prvního kroku! A to je paráda, že?
No a pak další, neméně důležitou věcí, kterou je dobré vědět je to, že všechny ty úvahy ohledně množství nahromaděných věcí k udělání, nedokončených projektů apod. a toho, že je nemožné to všechno stíhat, že bych na to musel mít aspoň měsíc navíc, 38 hodinový den, že se to prostě nedá všechno zvládat, NEJSOU REÁLNÉ! Je to pouze naše nereálná subjektivní úvaha, opravdu. Ve zkutečnosti, když se začneme prokousávat a jít kupředu, velmi rychle začnou tyto pocity mizet a začneme pozorovat, že to zdaleka není tak, jak jsme si mysleli na začátku. Proto tedy, když se do něčeho pustíte a zároveň máte mnoho nahromaděné práce, musíte ignorovat tyto pocity, které na Vás budou dorážet, a oni budou dorážet :-), a prostě jen pokračovat, až ustanou a Vy opět poletíte, jako dráha!… A samozřejmě, tu a tam opět narazíme a opět budeme převálcovaní a opět je třeba postupovat podle stejného scénáře – krok za krokem a kašlat na ty nepříjemné pocity a úvahy o nezvladatelnosti.
Proč je to tak?
Protože každý otevřený či nedodělaný projekt nebo věc, bude podvědomě připomínat všechny naše nedokončené věci, cíle, akce a s tím se nám budou i připomínat všechny ty pocity, které jsme u toho měli. A nemyslete si, někdy to pořádně kouslo, třeba jako když nám bylo 6 a strašně moc jsme chtěli vysněné nové kolo pod stromeček a vono nic! A protože všech našich nedokončených věcí, které jsme za život nasbírali, je velká hromada, zdá se nám pak v přítomnosti, že toho je příšerně moc, i když je to jenom pár věcí.
Jako dobrý nakopávač a start do realizování nových snů, vám jednoznačně doporučuji on-line kurz „7 Návyků k transformaci zdraví„, protože vás doslova nakopne a probudí tělo k lepšímu fungování, energii a vitalitě.
Na kurz se můžete přihlásit zde nebo na zivyzivot.cz.
Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů