Aktivujte samoopravný režim těla!

 

Zúčastněte se on-line kurzu:

7 NÁVYKŮ K TRANSFORMACI ZDRAVÍ

Proč se neradi učíme?

Zdravím Vás!
Září nám připomíná školu, nebo máme děti či vnoučata, kterých se to týká…takže zase škola, domácí úkoly, povinnosti atd. Člověk je od přírody velice zvídavý a snaží se přijít věcem na kloub. Tak jak to, že škola představuje takovou nelibost?
Víte, že slovo škola má původ v latině – scholé – což znamená „volno“. Dříve byla škola za odměnu po práci. Děti se nemohly dočkat! A dnes?
Studium znamená „získávání nových poznatků, které můžeme použít v životě, abychom ho lépe zvládali“. Nikoliv biflování bez porozumění.
Jednou z hlavních příčin, proč lidé nemají rádi studium, je neporozumění některým základním slovům. A k tomu ještě má každý předmět svou specifickou terminologii a tak se v tom zcela utopíme a ničemu pak nerozumíme. Stačí si vzpomenout na to, když vyplňujeme nějaký formulář! Myšlenky nám začnou lítat, cítíme zmatek, zlost a raději to vyhodíme do koše. To samé prožívají děti ve škole. Udělejte si schválně takový pokus. Vemte svému dítěti učebnici něčeho, co už probíralo a namátkou vyberte nějaké slovo a zeptejte se, co znamená. Budete překvapeni, kolik slov nebudou vědět, nebo Vám řeknou zcela chybný význam. Jak tomu mohou pak rozumět?! Člověk pak získá dojem, že musí být super chytrý, aby porozuměl nějaké vědě. Pak se začneme spoléhat jen na to, co řekne nějaký odborník jenom proto, že má titul. Ne, to pro mě není, na to nemám buňky, je to příliš složité! Ale to není pravda, naopak. Když jsou věci příliš složité, vzdalují se pravdě! Vědci jako Newton, Galilei, Archimédés, Einstein…oni jen pozorovali věci a snažili se je pochopit a dát do funkčního celku. Oni neměli úvahu, že to musí být složité…. Takže kupte si slovníky a objasňujte si slova:-)!
Říkám to proto, protože to samé se týká i velmi sofistikované vědy jménem „zdraví“. Odhodil jsem složitosti, protože ostatní savci vědí, jak se o sebe postarat a ještě k tomu se dožívají více než my (počítáno násobkem doby vzrůstu). Hledal jsem ty společné zvyky a faktory zdraví a to, co nám lidem vypadlo. A věci začaly zapadat do sebe. Rozmotal jsem pořádné klubko složitostí a slepých uliček a vznikl z toho kurz „7 návyků k transformaci zdraví„. Celkem 11 návyků, které začnou probírat tělo, aby začalo lépe fungovat. Vaše energie, aktivita, vůle a samozřejmě zdraví půjdou nahoru. Více o kurzu je ZDE.
Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Odebírat novinky

  Pokud si přejete být informováni o novinkách na našem blogu, vyplňte prosím Váš e-mail, na který Vás budeme pravidelně informovat:

  Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) budeme (David Kaliberka) zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti zlepšovaní života a zdraví v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém emailu. Zásady ochrany osobních údajů, najdete zde >>>
 • Sledujte nás na Facebooku
  Facebook By Weblizar Powered By Weblizar
 • Kategorie
 • Štítky
 • Nejčtenější články