fbpx

Kdy se život neposouvá tam, kam chceme?

Zdravím Vás!
Dnes probereme jednu velice klíčovou věc, kterou když opomeneme, přestane jít život směrem, kterým chceme a vše začne být velmi jednotvárné a nudné. Naše sny spadnou do kolonky „…jednou to přijde“. A za pár let zjistíme, že to ono stále nepřichází a vlastně stojíme na jednom místě či chodíme v kruhu. A přitom, i když se to nemusí zdát, řešení bývají velmi jednoduchá :-)… Ano, jsem si vědom toho, že dnešní společnost preferuje spíše ta řešení, která jsou složitá. Ostatně tak je tomu i ve škole, kde jsme adoptovali přesvědčení, že to, co je velmi náročné na pochopení je hodnotnější a jen hrstka „vyvolených“ to zvládne a ti se pak mají v životě „dobře“. Je to však velmi vzdáleno od pravdy.
Klíčové pravidlo.
Abychom mohli cokoliv přivést do existence, musíme vytvořit tok tím směrem. Musíme tím směrem vydávat energii, něco dělat! Jinak se to nestane.
Řekněme, že někdo má sen mít vlastní dům. Moc si to přeje. Na nástěnku si dá obrázek a každé ráno myslí pozitivně a věří, že jednoho dne to přijde. A za rok, když obrázek zežloutne, jej vymění za nový a možná, že tentokrát to bude jen chatička. Za dva roky bude nástěnka prázdná, protože se stejně přestěhoval do menšího bytu s menším nájmem.
Seřaďme si priority.
Když se tedy podíváme na to, co každý den děláme a čemu věnujeme svou pozornost a energii, můžeme být překvapeni, že právě nejvíce věnujeme těm pro nás nejméně důležitým věcem, které nás dělají nejméně radostnými. Můžeme zjistit, že se věnujeme úklidu, přípravě jídel, o kterých víme, že jsou nezdravá, koukáním na TV, do počítačů a mobilů, dělání práce o kterou nemáme zájem, trávení času s lidmi, se kterými třeba ani nechceme a desítkám dalším nepodstatným starostem…. Kolik tedy pozornosti, energie a dělání věnujeme našim snům? Jak moc by bylo důležité pro náš život jich dosáhnout? Jaká zlepšení by nám to přineslo?
Když bychom si totiž udělali seznam našich činností a jejich účelů k čemu jsou a ohodnotili je známkou důležitosti pro náš život a štěstí a poté ještě připsali, kolik času a energie tomu věnujete, můžeme zjistit dost děsivou věc. To, co by nám přinášelo nejvíce a nejvíce zlepšovalo naše životy, neděláme skoro vůbec! Velmi Vám doporučuji si udělat tento seznam :-).
Jak to napravit?
Začněte dělat jakýkoliv pravidelný tok směrem k těm nejdůležitějším položkám ze seznamu. Důležité je, že je to pravidelné a alespoň něco!
Chci nový dům – začnu zjišťovat jaký a kolik stojí a začnu dávat z výplaty nějakou částku stranou. Vymyslím co mohu udělat pro zvýšení platu atd…
Chci být zdravý a fyzicky ve formě – začnu zjišťovat, jak na to a zavádět to do praxe pravidelně atd….
Chci dělat, co mě baví – raději si vyhradím čas, kdy budu zjišťovat co to je a jak se to dá udělat a co vše musím o tom znát a pravidelně na tom pracovat…
Zkrátka podstatné je prostě to začít dělat a to pravidelně! A asi se mnou budete souhlasit, že vůbec nebude vadit, jestliže někdy nebudeme mít uklizeno, protože namísto toho jsme pracovali na našich snech :-)!
Ať jdete rychle za svým snem!
A jestliže chcete ještě více podpořit sebe a svou vůli, pak se přihlaste na náš on-line kurz “7 Návyků k transformaci zdraví”. Je to velký nakopávač těla, energie a vůle. Je to unikátní systém 11 návyků, které zapínají samoopravný režim těla a zabezpečují to nejdůležitější pro jeho správné fungování. To, co získáte Vám pomůže lépe zvládat život, protože když tělo dobře funguje, vše jde snáze. Už to neodkládejte a jděte do toho!:)
Více o kurzu je ZDE.
Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů