fbpx

Káva ano či ne…

Kafíčko, prázdniny, moře, siestááá !
Často dostávám otázku káva ano či ne. I když existují studie, že káva je přínosná a také nedávno byla slyšet celkem hlasitá kampaň v médiích, jak „vědci prokazují“, že je pro nás dobrá, moc tomu nevěřím a možná právě proto!
Ale chápu, máme rádi svou siestu a ten malinkatý čas pro sebe, kdy se můžeme chvilku zastavit, zasnít či poklábosit.
Dám Vám pár tipů, aby Vaše kávička byla co nejméně škodlivá, nebo, kdo ví, třeba i přínosná.
Zdravotní potenciál kávy závisí na několika faktorech.
První je kvalita. Běžná káva je silně pesticidně ošetřovaná plodina, proto byste měli zvolit ekologickou BIO kávu. Bio proto, protože v zemích, kde se káva pěstuje nemají prakticky žádné regulace pesticidů, takže se stříká ostošest! Když si pak připravujete kávu, bude obsahovat tyto látky v hojném množství. Ekologickou proto, protože káva je rostlina, která miluje stín, ale pěstitelé často snižují lesy, aby usnadnili jejich pěstování a sklizeň. Proto pak ubývá mnoho přirozených odstraňovačů škůdců, což má za následek další použití pesticidů u nezralých odrůd.
Další věcí, které byste se měli vyhnout je mléko a cukr. Mléko v kombinaci s kávou zatěžuje některé orgány v těle a navíc snižuje antioxidační kapacitu kávy, což je asi její jediný její přínos.
těhotenství je třeba se zcela vyvarovat kávy kvůli kofeinu. Nejen, že v průběhu těhotenství byla konzumace kávy spojena s dětmi s nízkou porodní hmotností, ale také se srdečními problémy a poruchami chování v pozdějším životě.
Cože, káva bez mléka? To né!
Nedovedete-li si představit pít kávu bez mléka? Chápu! Kdysi jsem měl stejný problém, ale mohu Vám říci, že je to pouze otázka zvyku. Z počátku mě to nechutnalo a stýskalo se mi po mé kávě, ale asi tak za 14 dní se to změnilo a naopak jsem jí měl rád bez mléka. Jinak místo mléka můžete přidat lžičku kokosového oleje! Vyzkoušejte.
Čím kratší extrakce, tím přínosnější káva (nebo méně škodlivá).
Zkrátka se vyvarujte mléka, cukru, instantní kávy. Nejlépe je tedy pít čerstvě namletou Bio kávu s krátkou extrakcí a pak si jí podle chuti prodloužit vodou.
Užijte si svou zaslouženou siestu!
Připomínám, že můžete přihlásit na on-line kurz “7 Návyků k transformaci zdraví”. Protože dosáhnete takového stavu, že nebudete potřebovat kávu k nakopnutí, ale jen pro ten pocit:) Mnoho našich studentů právě psalo, že přestali nebo omezili konzumaci kávy během kurzu, protože získali hodně energie a elánu i bez toho:)
Přihlásit se na kurz můžete  ZDE nebo na ZIVYZIVOT.CZ.
Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře
  1. Vláďa napsal:

    Zdravím, co si představit pod pojmem kratší extrakce??? To je myšleno rychle zalít a přecedit nebo jak je to myšleno?

    Díky

    Vláďa

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů