fbpx

Jak zvládnout nedostatek času?

Zdravím Vás! 

Jeden z nejčastějších důvodů, které lidi oslovují když něco nemohou zvládnout, je nedostatek času. 

Ano, tento problém trápí docela hodně lidí a denně se s ním potýkají. Z toho se dost dobře nedá utéct, ale dá se to řešit 🙂

 Jako první co je důležité změnit a procítit je to, že čas je jen úvaha. Možná si můžete vybavit takovou situaci z vlastní zkušenosti nebo si jen udělejte takový experiment:Ráno vstaňte, naplánujte spoustu věcí, které jste schopní rychle ukončit a pak jen jeďte podle plánu, položka za položkou. Další den se válejte dlouho v posteli, hýbejte se pomalu, žádná aktivita, nic není pořádně dokončeného, no znáte to 🙂  takový den není moc těžké zařídit 🙂

Nu a teď porovnejte: Množství času, energie, dobré nálady a chuti k životu na konci prvního dne a totéž na konci druhého dne. Pravděpodobně Vám ten první den přijde pocitově jako týden a ten druhý den…jako kdyby jste se vlastně jen probudili a už je konec dne. A co je ještě navíc zajímavé, že i když ten první den jste makali od rána do večera, byli jste prostě vitálnější a měli mnohem více energie, než když jste celý den jen prováleli a nic nedělali. 

Ten příklad velice dobře ilustruje, že čas je jen úvaha a taky to, jak únavy a špatné nálady jdou ruku v ruce s vaší úvahou o čase. 

Takže, kdo tam dává tu úvahu? Jenom Vy! 

Takže, jako první akce je, nedržte se úvahy, že máte nedostatek času! Protože myšlenka určuje hmotu a jako první musíte změnit „tu“ myšlenku. A když jste jí vytvořili, tak také Vy jí můžete změnit! 

Pak můžete jít do akce, která znamená ukončování všech těch věcí, které jste začali. Nezačínejte další akce pokud neukončíte to, co jste začali dříve, popřípadě si naplánujte čas, kdy budete pokračovat s prací na již otevřeném projektu. Pravě tím, že budete ukončovat krok za krokem to, co se zdá že nikde nekončí, Vám pomůže vysvobodit se z pasti nedostatku času! To je velice mocná věc! 

Už po pár takových ukončených akcích, které Vás například rozčilují už půl roku, ale stále to necháváte být, jako třeba neuklizené věci na poličce v koupelně, neroztříděný šuplík s papíry, neuklizené věci dětí ve skříních ze kterých už dávno vyrostly atp., budete cítit lehkost, uvolnění, lepší náladu a ten čas ve vašem vesmíru se začne natahovat! Vy ho budete vytvářet a řídit, ne on Vás! 

Co popisuji není to, čemu můžete věřit nebo ne, to je to, co musíte zažít!

Zkuste a budu rád, když mi o tom napíšete! 

Takže celkově vidíte, že čas hodně souvisí s efektivitou! Čím jste více efektivní, tím více času máte! Proto jsem sestavil on-line kurzy „7 Návyků k transformaci zdraví“ a „FlowThinking – Myšlení v toku„, abych právě zefektivnil cestu k dosahovaní Vašich cílů buď ve zdraví nebo celkově v životě. 

Tak, třeba téma zdraví je pro většinu z nás hodně zmatečné. Nalézt něco, aby to bylo to nejlepší, jednoduché, přirozené a funkční vůbec není jednoduchý úkol. Právě proto je kurz „7 Návyků k transformací zdraví„. A právětu funkčnost, lehkost a zjednodušení života chválí ve svých hodnoceních naši studenti. Máme tam 11 návyků, které krok za krokem, díky miniplánům zavedete do svého života, ušetříte spoustu času při hledaní různých informací, ale co je to hlavní, začnete dokončovat pro mnoho lidí otevřený projekt ohledně změny svého životního stylu směrem ke zdraví a vitalitě. Přihlaste se teď a už to neodkládejte! 🙂 Více informací o kurzu najdete ZDE

Kurz „FlowThinking – Myšlení v toku“ obsahuje nástroje na to, jak nejlépe uspořádat Váš život, a natrénuje určitý způsob uvažovaní a operovaní aby jste byli co nejvíce efektivní, ve všem měli určitý systém, kterému Vás naučím, a pravě díky tomu co nejvíce ukončovali své projekty, mohli správně plánovat a Váš život šel směrem, který určujete Vy, ne okolnosti a čas. Více o kurzu najdete ZDE.

Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů