fbpx

Jak zrealizovat své sny?

Zdravím Vás!

Dnes probereme jednu důležitou věc, kterou když opomeneme, přestane jít život směrem, kterým chceme a vše začne být velmi jednotvárné a nudné. Naše sny spadnou do kolonky „…jednou to přijde“. A za pár let zjistíme, že ono to „jednou“ stále nepřichází a vlastně stojíme na jednom místě či chodíme v kruhu.

Ale tak jsme si ten život nepředstavovali, že jo? 🙂

Jak z toho ven?

I když se to nemusí zdát, řešení bývají velmi jednoduchá!

Jako první si musíme seřadit priority!

Když se tedy podíváme na to, co každý den děláme a čemu věnujeme svou pozornost a energii, můžeme být překvapeni, že právě nejvíce věnujeme těm pro nás nejméně důležitým věcem, které nás dělají nejméně radostnými. Můžeme zjistit, že se věnujeme úklidu, přípravě jídel, o kterých víme, že jsou nezdravá, koukáním na TV, do počítačů a mobilů, dělání práce o kterou nemáme zájem, trávení času s lidmi, se kterými třeba ani nechceme být a desítkám dalším nepodstatným starostem…. Kolik tedy pozornosti, energie a dělání věnujeme našim snům? Jak moc by bylo důležité pro náš život jich dosáhnout? Jaká zlepšení by nám to přineslo?

Kdybychom si totiž udělali seznam našich činností a u každé si pak uvědomili její účel a co nám to přináší a pak to ohodnotili známkou důležitosti pro náš život a štěstí a poté ještě připsali, kolik času a energie tomu věnujete, můžeme zjistit dost děsivou věc. To, co by nám přinášelo nejvíce a nejvíce zlepšovalo naše životy, neděláme skoro vůbec! Velmi Vám doporučuji si udělat tento seznam :-).

Používejte klíčové pravidlo:
Abychom mohli cokoliv přivést do existence, musíme vytvořit tok tím směrem. Musíme tím směrem vydávat energii, něco dělat! Jinak se to nestane!

Začněte dělat jakýkoliv pravidelný tok směrem k těm nejdůležitějším položkám ze seznamu. Důležité je, že je to pravidelné a alespoň něco!
Chci nový dům – začnu zjišťovat jaký a kolik stojí a začnu dávat z výplaty nějakou částku stranou. Vymyslím co mohu udělat pro zvýšení platu atd…
Chci být zdravý a fyzicky ve formě – začnu zjišťovat, jak na to a zavádět to do praxe pravidelně atd….
Chci dělat, co mě baví – raději si vyhradím čas, kdy budu zjišťovat co to je a jak se to dá udělat a co vše musím o tom znát a pravidelně na tom pracovat…

Zkrátka podstatné je prostě to začít dělat a to pravidelně! A asi se mnou budete souhlasit, že vůbec nebude vadit, jestliže někdy nebudeme mít uklizeno, protože namísto toho jsme pracovali na našich snech :-)!

Ať jdete rychle za svým snem!

Proto, abych Vám to usnadnil a zefektivnil, sestavil jsem on-line kurzy „7 Návyků k transformaci zdraví“ a „FlowThinking – Myšlení v toku“. Více najdete ZDE.

Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů