fbpx

Jak využit dovolenou?

Zdravím Vás!

Věděli jste, že dovolená je nejlepším místem pro zavedení velkých změn v životě? Fakt! Jediné, co je třeba, je využít její největší přednosti a také největšího přínosu, díky kterému si můžeme skutečně odpočinout.

Vsadím se, že to dobře znáte, jak jsme po dovolených spíše než odpočinutí, naštvaní, otrávení a rozhádaní a o odpočinku se nedá mluvit.

Únava totiž nepochází z našeho fyzického týrání a vykořisťování v práci, ale spíše z toho, že máme mnoho nedokončených věcí a úkolů, které na nás tlačí a měly být včera hotovy. Je to mentální únava! Dlužno říci, že nemalý podíl na tom má i prostředí lidí, se kterými se stýkáme či spolupracujeme. Často se totiž stává, že máme v okolí někoho, kdo to s námi nemyslí příliš dobře a náš úspěch mu nedělá dobře.

Právě proto je skvělá dovolená, protože jedeme na zcela nové místo, do nového prostředí, které nás skvěle extrovertuje a nemáme s sebou naše úkoly a ani s sebou nevezme otravného kolegu z práce :-). Právě toho musíme využít a neudělat tuto chybu: Flákat se, válet se a nic nedělat! To je právě to vyčerpávající a jak říkal spisovatel L. Tolstoj – “Odpočinek je změna aktivity”.

Takže co třeba využít dovolenu právě na takové věci, na které v obyčejném životě nemáte čas?

Třeba chcete konečně začít sportovat. Fajn. Naplánujte jak to zorganizovat na té dovolené. Třeba jste u moře, tak začněte každý den za úsvitu dlouhé procházky. Je to fantastická a velmi nabíjející věc! Váš den a nálada se skvěle nastartuje. Pak si můžete klidně přidat nějaké cvičení, jako 2x denně zaplavat k bójce a zpět atp. Prostě důležité je jen navyknout si na nějakou pravidelnou akci. Když to budete dělat každý den během doby dovolené, bude pak jednoduché pokračovat i doma. Protože něco začínat, když jsme vyčerpaní z práce a domácích povinností je mnohem složitější, ale na dovolené na to máme náladu a hezké prostředí. Pak doma už jen pokračujete a už nezačínáte od nuly.

Další věc, kterou lidé často odkládají a nemají v běžném životě čas, je vytváření snů a plánovaní! Kam chcete jít, když nemáte cíl a strategii? Takže pak se nemůžeme divit, že sny zůstávají jen nějakou mlhavou představou. Jako první musíte definovat, co chcete a pak vymyslet, jak toho dosáhnout. A nejlepší čas pro to je dovolena! Nemáte běžné starosti, máte více času na sebe, jste v jiném prostředí, které Vám nepřipomíná všechny věci, které čekají na udělání, takže můžete mít čistou hlavu, prostor a tvořivou náladu.
Můžete si sednout se svým partnerem a po letech si promluvit, jaký chcete mít vztah a co dál. Můžete vytvořit plán, jak posunout svou firmu na další úroveň. Vymyslet, jaké akce musíte podniknout abyste dobře pomohli svým dětem lépe zvládat život a tu tíhu a tlak, který na ně kladen. A nemyslete si, nemají to vůbec lehké a potřebují pomoci a velmi často jsou na to sami! Uvidíte, že se z toho začnete cítit mnohem lépe a život začne mít nový směr!

Právě takové akce Vás posouvají dopředu! Když se vrátíte z takové dovolené, uvidíte, že budete na sebe hrdí a radostní, že jste ten čas využili ve prospěch své budoucnosti a štěstí! Činorodost, akce a zájem je klíč pro štěstí, nikoliv užívání si.

A když chcete pořádnou změnu a skvělý výsledek, doporučuji se přihlásit na náš on-line kurz „7 Návyků k transformaci zdraví“. Pak už nemusíte vymýšlet, jakou změnu udělat v oblasti zdraví a co je to nejefektivnější a od čeho začít. To všechno najdete v kurzu, celkem v 11 návyků, které pomocí specifických miniplánů zavedete do života. Naší studenti reportuji zlepšovaní nejen v oblasti zdraví, ale také mají větší chuť do života a tvoření. Vlastně to je zároveň i motivační kurz 🙂 Více informací o kurzu najdete ZDE.

Chcete-li udělat velký posun dopředu k úspěchu, štěstí a stabilitě v životě, pak doporučuji náš nový on-line kurz „FlowThinking – Myšlení v toku„. Tento kurz Vám dá naprosto základní platformu pro stabilní úspěch a jedno v jaké oblasti či aspektu života. Více o kurzu najdete ZDE.

Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů