fbpx

Jak na pocení?

Zdravím Vás! 

Máme za sebou první dny léta, teplo, sluníčko, chodíme venku, vytahujeme naší pozornost z koronaviru na normální život a tak nějak zjišťujeme, že ještě žijeme 😊 a že jsou pro nás důležité pořád stejné věci, na které jsme během pár posledních měsíců zapomněli. Takže dnes probereme takovou banální ale stále aktuální věc, jako je pocení.

Asi pro Vás není novinkou, že pocení je velice důležitá funkce našeho těla. Hlavním účelem je regulování teploty těla. Když tělesná teplota stoupá, tělo se automaticky potí a uvolní slanou tekutinu z potních žláz, aby se ochladilo.

Mnoho lidí se soustřeďuje na nevýhody pocení, ale má to velký benefit. Detoxikace. Díky pocení se jednoduše a zdarma dá zbavit různých toxinů. Proto když se soustředíme se na to, že se potřebujeme pocení zbavit kvůli kráse a vůni, není to správná cesta vůči našemu zdraví.

Nejčastější způsob, jak lidi zvládají pocení a nepříjemnou vůni, je použití antiperspirantu. Začíná už být docela známé, že použití některých látek, které ničí bakterie, není dobré pro tělo. Žijeme v symbióze s bakteriemi a každá má určitou roli, pokud, díky různým chemickým přípravkům, nebude narušen její balanc v těle. Proto například jíme fermentovanou zeleninu atd. Takže není dobré to přehánět s antibakteriálními přípravkami.

Další negativní aspekt je, že většina běžných antiperspirantů mají v sobe hliník, který blokuje potní žlázy, protože působí jako „ucpávka“ v potních kanálků, aby se tak snížilo pocení. Podle některých výzkumů, hliník může potenciálně podpořit rakovinu prsu. Také ve složení běžných deodorantů najdeme i další škodlivé látky jako například parabeny nebo parfémy.

Jak teda zůstávat zdravý a voňavý? 😊 Levně a jednoduše?

Je tady návod na vlastní deodorant. Dokonce, aby to bylo úplně jednoduché, nemusíte nic vyrábět. Po sprše lehce namažete podpaždí kokosovým olejem, jen trochu, ať pak nemáte mastný flek na oblečení. Pak jako pudr nanesete jedlou sodu. Jen opatrně ať nemáte odřenou pokožku. A je to! Rychlé, zdravé a hlavně opravdu funkční!

Bohužel jsme tak nějak naučení ve všem hledat složitosti a domníváme se, že to má pak hodnotu. Ovšem opak je pravdou. Mocné a funkční věci jsou ve své podstatě opravdu jednoduché. A protože se neustále vkládají tyto složitosti do věcí a protože jsou to často i nepravdy, přestaneme jim rozumět a jsme z nich zmatení. Finance, zdraví, vztahy atd. Ovšem když věcem opravdu porozumíte a začnou Vám dávat smysl, začnete je také používat a začnete zlepšovat různé oblasti života. Jednoduše a efektivně.

Právě na tomto principu jsou sestavené naše kurzy. Porozumíte a pochopíte proč je to dobré dělat a budete to chtít dělat a nakonec to uděláte. A Váš život se začne měnit.

On-line kurz „7 Návyků k transformaci zdraví“ Vám pomůže najet na zdravý životný styl, zapojit do života důležité návyky, které jsme díky civilizaci ztratili. Ovšem pro většinu lidí není řešení „přestěhovat se do lesa“, proto jsem adaptoval tyto návyky na současnou civilizaci, abyste je mohli bez problémů zapojit do svého života, jak časově tak i finančně, a tím pomoci svému tělu dělat jeho práci. Proto většina našich studentů reportuje nejenom zlepšení zdraví, ale že se jim změnil celkový pohled na zdraví, odešly všechny složitosti, chápou jak jej mohou ovlivnit, mají chuť tvořit a dělat nové věci. Ten kurz je mimo jiné také hodně motivační. Více i kurzu najdete ZDE.

Kurz „FlowThinking – Myšlení v toku“ zastaví zmatek, budete lépe vědět co chcete, jak máte fungovat, abyste vystoupili z toho kolečka neustálého „hašení“ a žití ze dne na den a začali řídit svůj život směrem k vašim cílům a snům. Ten kurz je o dělání, ale bude vám to dávat smysl a „zapadat“. A pokud budete svědomití, dostaví se, někdy až neuvěřitelné, výsledky, jako mají někteří naši studenti. Například povýšení v práci, peněžní zisk, hodně času atd. Více o kurzu je ZDE.

On-line kurz „NAKOPÁVAČ 21“ je skvělý na nastartovaní. Tento kurz Vám pomůže „sáhnout si“ na všechny oblasti vašeho života. Možná budete překvapení, „že jsou“. Každý den budete začínat s dobrou náladou, dostanete skvělá data o životě, a pak budete vědět jakým směrem jít. Zjistíte, že život není tak složitý, že ho můžete kontrolovat a řídit jak sami chcete. Více o kurzu je ZDE.

Máme SLEVU 20% na všechny kurzy do odvolaní!😊

Kurzy můžete začít HNED TEĎ a absolvovat je v čase, který si sami určujete 😊.

Více o kurzech najdete ZDE.

Těším se na Vás!

David Kaliberka

P.S. Také máme SLEVU 20% na náramky BionicBand.cz. Slevový kód: startbb. Více je ZDE.

Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře
 1. Vladislava napsal:

  Já jsem si tento deodorant vyrobila trochu jednodušší. Do kelímku dám kokosový olej, přidám trochu jedlé sody a nakapu 10 kapek eterického oleje (každý nechť si vůni zvolí dle sebe) levandule. A každé ráno si do podpaží rozetřu malé množství této směsi. Vydrží bez problémů celý den

 2. Martina napsal:

  Skvělý nápad. Zkusím to!

 3. Jindra Dvořák napsal:

  Děkuju moc, Davide. Paráda paráda. Jasně že to jde bez chemie 🙂
  Já třeba na kůži používám pouze to, co taky jím. Čili buď na máznutí, anebo jako vodu po holení, používám kokosový olej, jindy doma dělaný raw jablečný ocet.
  Bááájo den přeju,
  Jindra

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů