fbpx

Jak na chřipku?

Zdravím Vás!

Máme tu opět chřipkovou pohromu, takže je na místě si říci něco o tom, jak s ní zatočit…

Existuje mnoho skvělých pomocníků a nechci se o nich rozepisovat. Napíšu jen o pár důležitých a efektivních věcech, které máme prakticky všichni po ruce. Nechceme přeci teď někde lítat a shánět :-).

Důležitá moudra. 

Léčená chřipka týden, neléčená 7 dní.

Tělo má skvělé nástroje se zbavit nemocí, jen je musíme nechat působit.

Jaké nástroje?

Únava, žízeň, nechutenství, vysoká teplota, nudle a kašel…

Co s tím?

1. Únava: No to je jasné, prostě klid na lůžku, válení a nic nedělání. Tělo prostě potřebuje dostatek energie pro svůj boj, takže ho v tom podpoříme.

2. Žízeň: Pijeme pěkně vodičku – tu naší s himalájskou solí. Kolik, co, jak a proč se mrkněte v našem minikurzu zdarma ZDE, jestli jste náhodou ještě neviděli.

3. Nechutenství: Nic nejíme a vůbec se nenutíme. Tělo, když je slabé, tak stejně není schopné přijímat výživu ze stravy. Je to náročný proces a bere energii, proto sahá do zásob či rozpouští nedůležité tkáně a nemocné buňky. Jezte jen když budete mít hlad a nejlépe jen živou stravu, která obsahuje hodně vitamínu C. Mějte na paměti, že hladovění je součástí zdravého fungování těla. Je to jedna z důležitých fází trávicí soustavy. Jedení – přijímání výživy a hladovění – úklid, mytí nádobí :-), ničení nežádoucích věcí v těle. Proto je to projevem prakticky každé nemoci. Totiž, když hladovíme, sliny a žaludeční šťávy a jiné, jedou stále, ale na prázdno. Tyto tekutiny pak dotravují a čistí trakt, některé se změní v jiné látky, které se potom vstřebají do krve, kde napadají a rozkládají nemocné, staré a neefektivní buňky na zdroj okamžité výživy. A nebojte, nezačnou hned rozkládat zdravé svalové tkáně. Ty naopak se začnou ochraňovat, jakoby konzervovat za pomoci růstového hormonu, který se nám začne vylučovat.

4. Vysoká teplota: S ní není nic v nepořádku! Je to zdravý proces vybíjení škůdců v těle, které jí nesnáší. Takže nejhorší je jí ihned začít uměle snižovat. Snižování horečky zapojte až když pozorujete, že je to na hraně, nebo že jste celkově ve velmi špatném zdravotním stavu, to je něco jiného. Pak musíme pomoci z venčí.

5. Nudle a kašel: Opět je to přirozený obranný mechanizmus vylučování škůdců a není třeba tomu bránit a uměle potlačovat. Pak se nemůžeme divit, že nám rýma zaleze do dutin a stane se chronickou. Umělý zásah z venčí je na místě stejně jako v bodě 4.

No dobrá, ale jak tedy pomoci tělu?

Do nosních dírek a (i pod nos) si dávejte kokosový olej. Je antibakteriální a zároveň nebudou vyschlé.

Vitamín C 1000mg každé dvě hodiny.

Bio jablečný ocet rozředit 2 polévkové lžíce ve vodě tak, abychom mohli pít a toto zopakovat 3x denně.

Jíst – hladovět – jíst – hladovět…

Ležet, spát, odpočívat a často větrat, abychom měli čerstvý vzduch.

A když budete za dva dny jako rybička, nic si z toho nedělejte, to se stává :-).

Jestliže máte už dost churavění, pak se přihlaste do našeho on-line kurzu „7 Návyků k transformaci zdraví„. Dozvíte se ty nejdůležitější návyky, které ovlivňují zdraví. Naši studenti reportují skvělé změny nejen ve zdraví, ale i ve svém postoji k životu a tvoření. Je to unikátní systém návyků, který probudí Vaše tělo a doslova ho „nakopne“ a to začne lépe fungovat. Díky celkem 11 návykům aktivujeme jeho samoopravný systém, takže bude mnohem efektivnější.  Možná Vás napadají myšlenky, že nemáte silnou vůli. Nebojte, kurz je velmi motivační a zároveň trénuje i Vaší vůli :-). Vše je přirozené, jednoduché a v pohodlí domova a v čase, kdy si zvolíte. Více informaci o kurzu najdete ZDE.

Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře
  1. Eva napsal:

    Dobrý den, děkuji za vaše přednášky jsou úžasné . Mam dotaz , jsem diabetik na inzulinu , mohu každé ráno na lačno lžičku jablecneho octa s trochou medu převarenou vodou ? Moc děkuji

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů