fbpx

To nemá smysl…

Zdravím Vás!

Proč už nechceme začínat nové věci? 

Proč míváme strach, že zase přijde zklamání? 

Chcete vědět jak to napravit? Tak pokračujte v tomto článku.  

Nejdříve se podíváme na děti. Děti jsou ze všeho nadšené, mají spoustu nápadů, nemají žádné úvahy, že něco nepůjde a berou život jako nekonečnou zábavu, jako hru! 
Když se podíváme na většinu starších lidí, tak už jen stále na něco nadávají, všechno je nemožné a hloupost a jsou už někdy ze života zcela otrávení. Jak je možné, že z radostného dítěte se dopracujeme do takového stavu a někteří z nás i docela rychle? 
Zapříčiňuje to samozřejmě mnoho důvodů, ale my dnes probereme dva z nich. 

První je zkušenost. 

Kolikrát jsme s nadšením něco začínali, věřili tomu a pak přišlo totální zklamání. Sbíraní těchto zkušeností začíná už v dětství. Namalovaný obrázek pro maminku, který byl ohodnocen jako čmáranice, zkoušení pomoci s vařením nebo úklidem a na místo pochvaly nadávaní, „že se pleteš v cestě“. Snění o tom mít luxusní sportovní auto a namísto toho poučení od rodičů, že nejlépe je „šetřit a být spokojený s tím, co máš“. Začínání podnikaní a následný neúspěch, zklamaní v kamarádech, partnerech, milovaných atd. 

Takže máme hodně zklamání, neúspěchů, pádů, nervů… To už však nechceme znovu zažít, protože to bolí. Toto všechno nám bere radost a chuť do života. A to je ten jediný rozdíl mezi 20letým chlapcem, který sní o tom, že za 10 let vybuduje milionové impérium a 45letým mužem, který si myslí, že už promarnil svůj čas a všechno je k ničemu, že už je pozdě a nemá smysl nic začínat. Ovšem kdyby tento muž použil všechno svoje vědění, co získal za roky života a nadšení 20letého chlapce, tak právě on by byl hodně úspěšný. Na tomto příkladu je opět vidět naše příčinnost a že všechno je jen věc našeho rozhodnutí. 

Co s tím? 
Stačí jen jít dopředu! A když chcete život vyhrát, musíte vytrvale tlačit dál a nenechat se zastavit! Když to neuděláte Vy sám, budete naštvaný na všechny a budete jen nadávat na to, jak je to nespravedlivé… 
Ano, možná tak odpustíte trochu páry, ale tím se nic dalšího nestane. ……. Jenom skutečné „dělání“ Vám pomůže něčeho dosáhnout. Snažte se držet svou pozornost na své budoucnosti, kterou chcete vytvořit a pracujte na ní v přítomnosti a nekoukejte do minulosti! Minulost totiž neexistuje! Ve skutečnosti existuje pouze přítomné tvoření budoucnosti. Jen to bude přetrvávat. Protože když se zamyslíte nad tím, že to, co je „nyní“, čemu říkáme přítomnost, za další sekundu zmizí – stane se minulostí, bude nenávratně pryč! Proto to, co je nyní, je výsledkem našeho minulého tvoření. Jestliže je to teď špatné, je to výsledkem našeho včerejšího myšlení a konání. Proto je tedy moudré považovat za to, co existuje, POUZE naše současné tvoření, píli a práci na naší budoucnosti, neboť jen to bude přetrvávat a jen to najdeme i zítra 😊. Ostatní se rozplyne v minulosti. Proto by se také dalo říci, že rezignace, vzdání se, marnivost, stěžování si a zahořklost je stav, kdy máme pozornost v minulosti a na přítomnost jen reagujeme, což je už také minulost, že? Naší budoucnost vytváříme právě teď!

Podívejte se na sebe teď, bez ohledu na minulost. Uvědomte si, pochvalte se a potvrďte to, čeho jste už dosáhli a jakou skvělou zkušenost už máte za sebou. Vytvořte pro sebe nový cíl nebo obnovte ten, o kterém jste si řekli, že už není možný, ale vlastně jej stále chcete mít a jděte do toho!
Jestliže chcete vyhrát, nebo alespoň hrát a zažívat vzrušení, nic jiného Vám nezbývá.

Naší budoucnost vytváříme právě teď! 

Ten druhý důvod je tělo, které Vás táhne dolů. 

Pro představu, když jste nevyspaní, tak se Vám prostě nechce nic dělat. Aby jste byli schopní realizovat své sny a překonávat překážky na cestě ke svému cíli, potřebujete aby Vám tělo neházelo klacky pod nohy. Na našich stránkách najdete spoustu jednoduchých doporučení jak udržovat tělo v dobrém stavu. A když jste ztracení a nevíte jak začít, tak začněte dlouhými, bezcílnými procházkami a omezováním nezdravého jídla. Vlastně kdyby jste dělali jakoukoliv pravidelnou pohybovou činnost, tak se budete cítit mnohem lépe, začnete vnímat, jak jste se svým tělem spojení a jak narůstající kondice vašeho těla ovlivňuje vaši touhu tvořit a dělat nové věci.  

Abych Vám zjednodušil a usnadnil cestu k dosahování Vašich cílů, připravil jsem on-line tyto kurzy:“7 Návyků k transformaci zdraví„, který Vám ukáže cestu k funkčnímu a zdravému tělu. Více o kurzu je ZDE.
FlowThinking – Myšlení v toku„, Vám usnadní dívat se do budoucnosti, naučí Vás a natrénujete si určitou vlastnost, která Vám velice zefektivní dosahování Vašich cílů a zároveň se dozvíte, jak si uspořádat život! Více o kurzu najdete ZDE

Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů