fbpx

Nevidíme ho, neslyšíme ho… Ano, je to elektrosmog!

Zdravím Vás!

Nevidíme ho, neslyšíme ho, nejsou o něm jednoznačné důkazy, že nám škodí, ale více a více vědců a obyčejných lidí si začíná uvědomovat hrozbu znečištění 21. století.

Ano, je to elektrosmog!

Co je elektrosmog?
Tento výraz je složen ze dvou slov: elektro (souvislost s elektrickými zařízeními) a smog. Smog je výraz označující chemické znečištění atmosféry způsobené lidskou činností. Název pochází z anglického spojení slov smoke (kouř) a fog (mlha) a znamená, že atmosféra je obohacena o složky, které v ní normálně nejsou a které jsou škodlivé pro zdraví. Alternativou v pojmenování tohoto fenoménu je název elektromagnetické znečištění. Zdroje elektrosmogu: komunikační vysílače všeho druhu, elektrospotřebiče obecně, vznětové a výbušné motory (výboje a jiskření), přenosové soustavy elektrické sítě (elektrický proud, výboje). [zdroj: Wikipedia]

Vliv na zdraví
Negativní účinky na zdraví způsobené elektrosmogem však bohužel nejsou okamžitě patrné, a také není jednoduché dokázat, že za to může elektrosmog. Při tom už počátkem roku 1999 se objevily výsledky z více než 50 studií, kde byly „vážné otázky“ o bezpečnosti mobilních telefonů, ovšem to bylo ignorováno.
Elektrosmog pravděpodobně přispívá k neurologickým a neuropsychiatrickým problémům, srdečním a reprodukčním problémům, mimo jiné včetně srdečních arytmií, úzkosti, deprese, autismu, Alzheimerovy choroby a neplodnosti.

Co s tím?
Připravil jsem pro Vás pár tipů, jak můžeme snížit vliv elektrosmogu na naše zdraví.

1. Jako první krok se rozhlédněte po své místnosti a najděte zdroje elektrosmogu. To jsou Wi-Fi routery, zařízení vybavené Bluetooth, bezdrátové myši, klávesnice, mikrovlnka atd. Pak popřemýšlejte, jak by se dalo omezit jejich použití nebo zaměnit je za drátové myši, klávesnice, sluchátka atd.

2. Další velice ohrožená skupina jsou děti.
Děti by neměly používat mobilní telefon ani bezdrátové zařízení jakéhokoli typu. Děti jsou mnohem citlivější na záření z mobilu než dospělí, protože mají tenčí kosti lebky a jejich imunitní systémy a mozky se teprve vyvíjejí.

3. Vypínejte Wi-Fi, když ho nepoužíváte, zejména v noci, kdy spíte. Nejlepší řešení je přejít na kabelový internet, což chápu, že někde může být dost komplikované.

4. Nepoužívejte bezdrátové nabíječky pro váš mobilní telefon, protože i ony zvýší Elektrosmog v celém domě. Také jako zajímavost, když budete mít pořád nabitý telefon, tak Vám rychleji odejde baterka, nejlépe je ji mít nabitou tak na 45 až 55%.

5. Po dobu spánku můžete omezit elektrické pole tím, že na noc vypnete elektřinu v ložnici, nebo v sousední místnosti, pokud zdí procházejí dráty.

6. Pokud stále používáte mikrovlnnou troubu, zvažte její výměnu za parní konvekční troubu, která ohřeje vaše potraviny rychle a bezpečněji.

7. Nenoste mobil na vašem těle (v kapse apod.) a také s ním nespěte v ložnici, i když je v režimu letadla. I v letadlovém režimu může vysílat signály.

8. Zkuste omezit používání mobilního telefonu. Když telefonujete, je nejlepší mít zapnutý reproduktor a držet telefon v co největší vzdálenosti od sebe. Také nepoužívejte mobilní telefony a jakékoliv obrazovky/displeje před spaním, záření zpomaluje tvorbu melatoninu a také zhoršuje kvalitu spánku a může způsobit nespavost.

Dnešní doba je hodně rychlá a my jsme neustále válcováni spoustou informací – na co dát pozor, jak se postarat o své zdraví – a je čím dál těžší rozpoznat, které informace jsou správné a které ne!

Abych Vám s tím pomohl, připravil jsem on-line kurz „7 Návyků k transformaci zdraví“. Dozvíte se ty nejdůležitější návyky, které ovlivňují zdraví. Jsou to opravdové základy. Nebudete už muset přemýšlet jak začít a co je to nejdůležitější. Udělal jsem to za Vás a rád Vás těmi návyky krok za krokem provedu. Je to unikátní systém návyků, který probudí Vaše tělo a doslova ho „nakopne“ a to začne lépe fungovat. Naši studenti reportují skvělé změny nejen ve zdraví, ale i ve svém postoji k životu a tvoření. Kurz je velmi motivační a zároveň trénuje i Vaši vůli :-). Vše je přirozené, jednoduché, v pohodlí domova a v čase, který si zvolíte. Více informací o kurzu najdete ZDE.

Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů