fbpx

Kolik potřebujeme slunce?

Zdravím Vás!

A je to tady!:-) Za chvilku budeme mít léto, sluníčko a mnoho příležitostí, jak naprosto zdarma a skvěle zlepšit nebo podpořit naše zdraví.

Příroda vše zařídila tak, aby naše tělo dobře fungovalo v harmonii, bez nemocí a problémů. Pak nastoupil člověk a vše zcela zkomplikoval, takže problém není v tom, že jsme slabí a nemocní, jen jsme potlačili přírodu a nenecháváme jí dělat svou práci. Na druhou stranu žit v lese asi také není zcela optimální řešení:-). Nejsme přeci otroky svého těla! Potřebujeme jen, aby sloužilo nám a bylo zdravé a energické. Je tedy potřeba mu vrátit či napravit to, co mu neustále bereme a čím ho zatěžujeme, že se již nedokáže uzdravit samo.

Jednou z takových věcí je vitamín D. Někteří odborníci ho dokonce nazývají hormon D, protože reguluje mnoho procesů v našem těle a tedy zcela nepostradatelný pro správné fungování. O jeho nedostatku svědčí příznaky, jako jsou časté onemocnění nebo infekce, bolesti svalstva a kostí, deprese, bolesti hlavy a migrény, únava a ospalost ve dne, pocení hlavy a další. Nemůžeme se tedy divit, že nemocnost nám roste právě v zimním období, kdy je nedostatek slunce. Proč? Protože právě sluneční paprsky nám v pokožce vytváří tento vitamín – D3, ze kterého pak tělo vytvoří vitamín D.

Nejlepší způsob, jak dostat Vitamín D do těla přesně tolik, kolik ho potřebujeme, je sluníčko! No a teď, když začíná sluneční počasí, toho můžete krásně využit a naprosto zdarma:)

Jak poznat, že už jste měli dostatek sluníčka pro tvorbu vitaminu D?

Optimální expozice slunci závisí na barvě pleti. Když je kůže bledší, bude na začátku sezóny stačit jen pár minut. Musíte jen dosáhnout bodu, aby se kůže stala jen lehounce růžová. Poté se už nebude produkovat žádný další vitamín D. Samozřejmě, když máte tmavší kůži, dosažení tohoto bodu může trvat déle v závislosti na pigmentaci. Jakékoliv zarudnutí či spálení je v podstatě ukazatel těla, že již více vitamínu nevyprodukuje a také ochrana před předávkováním vitamínem D, tak to příroda zařídila. Člověk však vytáhne svůj arzenál všech možných chemikálií a tlumičů spálení apod., takže se prostě nemůžeme divit, že vyčerpaná kůže a její ochranné systémy ve spojení s horkem a touto chemií způsobí tak akorát rakovinu kůže. Slunce za to nemůže, to lidský faktor!

Jednoduše řečeno nám bude stačit přesně tolik, kolik je nám opravdu pohodlné a příjemné, když se vystavíme na sluníčko. Ostatní savci se také nerozvalí na slunci a nepečou. Ten moment, kdy to již není příjemné, je nám už horko, že by bylo pohodlnější si lehnout do stínu, je přesně ten čas :-). To jen člověk se přemáhá a snaží se opálit a tím vlastně vše kazí. A mimochodem se opálíte daleko lépe, když zvolíte velice pozvolnou taktiku a vůbec nic nepřemáháte. Takové opálení Vám vydrží daleko déle a bude daleko zdravější.

Když toho dost, jak se chránit před sluníčkem?

Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je nosit tenké tričko, kalhoty kšiltovku či klobouk, nebo zůstat ve stínu. Když jste u moře, první dny prostě nesundavejte tričko a koupejte se v něm.

Někdy to však není zcela praktické, trěba i u děti. Takže v tomto případu doporučuji používat neškodlivé opalovací krémy.

Využití slunce ve svůj prospěch je jen střípek toho, co jsme díky civilizaci ztratili. Existují i další mocné a jednoduché věci, naprosto nezbytné pro dobré fungování těla a nedají se nahradit nějakými léky či doplňky stravy. Tyto věci – návyky jsou přizpůsobeny pro život v dnešní civilizaci, takže můžeme žít své životy. Jsou to ty nejdůležitější návyky, které mají zásadní vliv na zdraví a které jsme díky dnešnímu životnímu stylu vypustily. Všechny jsou obsaženy v on-line kurzu „7 Návyků k transformaci zdraví„! Kurz je sestaven tak, že zjistíte a díky specifickým miniplánům zavedete do života důležité návyky, které probudí Vaše tělo a doslova ho „nakopnou“ a to začne lépe fungovat. Více informací o kurzu najdete ZDE.

Ano, někdy to není jednoduché, udělat první krok ke změně, říci si, že už nebudu na nic čekat a že je na čase něco změnit a jít do toho! A také je docela možné, že se to napoprvé nepovede, že narazíme na překážky, ale musíme jen pokračovat a nakonec na sebe budeme hrdí, že jsme to zvládli a rozhodli se to udělat a udělali! Nakonec to vždy dopadne dobře, jen neztratit víru a pokračovat. Jako první krok ke změně, po které možná toužíte, doporučuji právě náš kurz, protože jak budete cítit první změny, dá Vám to naději a chuť tvořit a jít dál! Proto naši studenti reportují skvělé změny nejen ve zdraví, ale i ve svém postoji k životu a tvoření. Kurz je velmi motivační a zároveň trénuje i Vaši vůli :-). Vše je přirozené, jednoduché, v pohodlí domova a v čase, který si zvolíte.

Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů