fbpx

Káva ano či ne?

Zdravím Vás!

Máte rádi kávu?

Většina lidí odpoví ano! Káva se rovná siesta, povídání s přáteli, plánování, krásná vůně atd. 😊
 
Na druhou stranu se také snažíme starat o své zdraví, takže káva ano či ne?

Je káva zdravá?

Podle nedávných studií, kávová zrna obsahují kyselinu fenolovou, což je antioxidant, vyskytující se v rostlinách. Tento antioxidant má proti-rakovinové a antidepresivní vlastnosti. Kromě toho, káva také čistí tepny, pomáhá roztroušené skleróze a obecně mozku a lepší náladě.

Ovšem káva obsahuje kofein, který má své negativní účinky. Takže ano, myslím si, že káva nebude nejzdravější potravina. Otázkou však je, jak moc nezdravá ve srovnání s tím, jakou nám udělá radost, takový voňavý šálek kávy s přáteli? Samozřejmě, že v těhotenství a při některých vážných zdravotních potížích, káva jednoznačně NE!

Dám Vám pár tipů, aby Vaše kávička byla co nejméně škodlivá, nebo, kdo ví, třeba i přínosná.

Zdravotní potenciál kávy závisí na několika faktorech.

První je kvalita. Běžná káva je silně ošetřovaná pesticidy, proto byste měli zvolit ekologickou BIO kávu. Bio proto, protože v zemích, kde se káva pěstuje nemají prakticky žádné regulace pesticidů, takže se stříká ostošest! Když si pak připravujete kávu, bude obsahovat tyto látky v hojném množství. Ekologickou proto, protože káva je rostlina, která miluje stín, ale pěstitelé často snižují lesy, aby usnadnili jejich pěstování a sklizeň. Proto pak ubývá mnoho přirozených odstraňovačů škůdců, což má za následek další použití pesticidů u nezralých odrůd.

Další věcí, které byste se měli vyhnout je mléko a cukr. Mléko v kombinaci s kávou zatěžuje některé orgány v těle a navíc snižuje antioxidační kapacitu kávy, což je asi její jediný přínos.

Nedovedete-li si představit pít kávu bez mléka? Chápu! Kdysi jsem měl stejný problém, ale mohu Vám říci, že je to pouze otázka zvyku. Z počátku mě to nechutnalo a stýskalo se mi po mé kávě, ale asi tak za 14 dní se to změnilo a naopak jsem jí měl rád bez mléka. Jinak místo mléka můžete přidat lžičku kokosového oleje! Vyzkoušejte.

Čím kratší extrakce, tím přínosnější káva (nebo méně škodlivá).

Zkrátka se vyvarujte mléka, cukru, instantní kávy. Nejlépe je tedy pít čerstvě namletou Bio kávu s krátkou extrakcí a pak si jí podle chuti prodloužit vodou.

Nejlépe je kupovat celozrnnou kávu, ne mletou. Celá zrna zůstávají déle čerstvá a zároveň si zachovávají své živiny.

Děláte-li filtrovanou kávu, je důležité, jaký filtr kupujete. Ujistěte se, že používáte nebělené filtry, protože bělené filtry obsahují chlor, který se může během procesu filtrace uvolňovat do nápoje.

Nejlepší je tmavě pražená káva kvůli vysoké hladině antioxidantů a nízké hladině akrylamidu (karcinogen vznikající hlavně při pečení, smažení, grilování a úpravě jídla v mikrovlnce).

Pamatujte si, že konzumace obrovského množství kávy každý den nemusí být dobrá. Pití přílišného množství kávy může vést k úzkostem a může narušit spaní.

A jestliže chcete získat hodně energie a chuť tvořit a jít dopředu bez omezení, které nám dává utahané a nemocné tělo, zvu Vás na on-line kurz „7 Návyků k transformaci zdraví„. Nemůžu Vám slíbit, že se zbavíte všech nemocí, ale dozvíte se, naučíte a zavedete do praxe to nejefektivnější, co ovlivňuje zdraví. Tělo má totiž velký potenciál se samo uzdravit, jenom mu musíte dát tu šanci! V kurzu dosáhnete takového stavu, že nebudete potřebovat kávu k nakopnutí, ale jen pro ten pocit:) Mnoho našich studentů psalo, že přestali nebo omezili konzumaci kávy během kurzu, protože získali hodně energie a elánu i bez toho:) Více o kurzu najdete ZDE.

Na kurz se můžete přihlásit do 10.02.2020 ZDE nebo na ZIVYZIVOT.CZ.

Připomínáme, že 4.2 je poslední den SLEVY 10% na naše on-line kurzy „7 Návyků k transformaci zdraví“ a „FlowThinking – Myšlení v toku“ a také na náramky BionicBand (více ZDE).

Stačí jen zadat v objednávkovém formuláři slevový kód: kurz 

Pro uplatnění slevy na náramky BionicBand zadejte slevový kód: energie

Na kurz „7 Návyků k transformaci zdraví“ se můžete přihlásit do 10.2.2020 ZDE nebo na zivyzivot.cz. Více o kurzu najdete ZDE.

Na kurz „FlowThinking – Myšlení v toku“ se můžete přihlásit do 17.02.2020 ZDE nebo na zivyzivot.cz. Více o kurzu najdete ZDE.

Na kurz NAKOPÁVAČ 21 se můžete přihlásit kdykoliv ZDE. Více o kurzu najdete ZDE.

Těším se na Vás!

Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů