fbpx

Jak nepropadat podzimní depce?

Zdravím Vás!

Začíná podzim. Na jednu stranu je to krásné období, zvlášť když jste někde v přírodě, kolem jsou hezké barvy a voní listí. Ovšem spolu s tou krásou přichází kratší den, chmurné počasí, ranní tma, že se nám nechce ven z postele, no a jako výsledek jsou následné špatné nálady a deprese.
 
Jak tomu nepropadnout, jak si udržet dobrou náladu a chuť do života? To dnes probereme v tomto článku.
 
Jak na to?

  1. Nesnažte se pátrat po tom, proč máte špatnou náladu. Je spousta důvodů, ale jakmile to na Vás začíná lézt, okamžitě se seberte a běžte ven, na dlooouhou procházku! A procházejte se tak dlouho, dokud nepřijdete na dobré myšlenky.
  2. Další akce, je sport! Když nemůžete sportovat, zase platí – procházky. Prostě dejte tělu nějaký pohyb!
  3. Většina z nás má tu zkušenost, že v tomto období nás mnohem více přitahují různé dobrůtky. A děláme to přestože víme, jak „vitálně“ se cítíme třeba po pizze nebo brambůrkách. Snažte se jíst opravdu zdravě a když už nemáte možnost zabezpečit kvalitní jídlo, tak aspoň nějaké dobré vitaminy nebo doplňky stravy. Ale dvě hrsti Góji a dva citrony za den není nic složitého :-).
  4. Snažte se co nejméně dívat na televizi, používat telefony, tablety atd. Tato zařízení nás určitým způsobem téměř hypnotizují a stahují naši pozornost dovnitř, následuje to, že člověk začíná řešit svoje pocity, emoce, problémy atd. Proto je důležité když máte zrovna hodně práce na počítači, dělat si povinně procházky a dívat se na předměty kolem, aby jste nasměrovali svoji pozornost ven.
  5. Komunikujte! Vím, že když člověk nemá zrovna dobrou náladu, tak komunikace je právě to, do čeho se mu moc nechce, ale život je o komunikaci! Čím více komunikujete, tím větší máte (zabíráte) prostor.
  6. Udělejte někomu radost, někomu z Vašeho okolí a uvidíte, že Vás to také udělá radostným a šťastným!Usmívejte se i přes sílu, pokud nebudete cítit, že už máte lepší náladu! Je to můj hodně oblíbený tip, používám ho sám skoro denně a funguje to skvěle! Více v tomto videu.
  7. Buďte produktivní! Produkce je základ morálky! Vždyť sami víte, že když uděláte hodně věcí za den, tak se potom cítíte mnohém lépe, než když se válíte celý den u televize.

Jedinou věc, kterou musíte překonat je, „že se Vám do toho nechce!“ Rozumím Vám, ale je to jen na Vás. Buď chcete být příčinou nad svým životem, chcete být schopný zvládat jakékoliv překážky a řídit si život směrem ke svým cílům nebo můžete být efektem různých náladiček. Asi už také víte, že projít přes nepříjemné pocity a zvládnout to, se prostě vyplatí! Žijeme proto, abychom mohli být šťastnými, abychom mohli hrát zajímavé hry, ne trpět a mít poraženeckou náladu…
 
Na základě letitých zkušeností, na základě velkého množství skutečné odezvy našich studentů, mohu tvrdit, že náš kurz „7 Návyků k transformaci zdraví“ je skvělý pomocník jak nastartovat své tělo, začít konečně něco dělat a výsledky se dostavují velice rychle. Ten kurz je hodně motivační. Naši studenti reportují nejen dobré zdravotní výsledky, ale také chuť tvořit a začínat nové věci a hodně často i to, že nyní mají „energii na rozdávání“! 🙂 Více o kurzu najdete ZDE.
 
Když chcete vědět, jak být příčinou nad časem, svými cíli a úspěchem v životě a jakou schopnost máte mít zažitou a natrénovanou, abyste mohli dobře plánovat a kontrolovat jakoukoliv oblast života, doporučuji náš kurz „FlowThinking – Myšlení v toku„. Více o kurzu je ZDE

Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů