fbpx

Nikdy nedávejte toto na pokožku!…

Zdravím Vás!

Jak si můžeme všimnout, toto je PR svět. Definice PR je z angličtiny zkratka Public Relations – vztahy s veřejností – což má znamenat způsoby komunikace s veřejností. Slengová definice, kterou teď myslím, znamená “zakrývat, vysílat mnoho mylných zpráv, které slouží jako kouřová clona pro zakrytí škodlivých či špatných akcí”. Vyhrává ten, kdo má největší PR a kdo nejvíce přesvědčí, že jeho produkt je ten nejlepší, což tedy může nebo nemusí být pravda! Proto největší peníze jsou často investovány na reklamu a PR, nikoliv na produkt samotný. Takže ty dobré a kvalitní produkty zůstávají ve stínu a nikdo se o nich nedozví, protože kdyby investovali takové částky ještě do reklamy, produkt by byl moc drahý a těžko by se prodával. Takže pak tu máme šampon proti lupům v krásné krabičce, který nám v TV denně chválí top-modelky a slibují účinky již po jednom použití a přesto lidé mají lupy stále dál a stále dál kupují i tento výrobek. Tak přesně toto je výsledky PR!

No prostě doba je taková a my se s tím musíme nějak poprat, abychom si udrželi to skutečné zdraví a tu skutečně zářivou pleť a ty skutečné vlasy bez lupů 🙂 a nekupovali krásné výrobky, plné toxinů a chemikálií s krycím efektem. O tom je dnešní článek…o kosmetice:-)

Možná máte otázku: Proč tolik kosmetických přípravků mají v sobe potenciálně nebezpečné ingredience? Odpověď je jednoduchá: protože jsou laciné, snadno dostupné a snadno se ředí a snižují náklady.

Jsou v produktech, které právě používáte? Je čas na kontrolu:-)

Co tam můžeme najít nejčastěji?

1. Parabeny.

To jsou nejčastěji používané konzervační látky v kosmetickém průmyslu. Mají hormonální vlastnosti, které napodobují estrogen a mohou narušit endokrinní systém vašeho těla. Pronikají skrze kůži a jsou karcinogenní.

2. Minerální olej, parafín a petrolátum.

Tyto ropné produkty pokrývají pokožku jako plast – ucpávají póry a vytvářejí tvorbu toxinů. Mohou narušit hormonální aktivitu. Krásně pokryjí pokožku a vlasy a ty pak vypadají zdravé, lesklé a silnější. Když se umyjete jen mýdlem, uvidíte skutečnou kvalitu Vašich vlasů či kůže.

3. Lauryl sodný nebo laurylsulfát (SLS), také známý jako laurylsulfát sodný (SLES).

Nachází se ve více než 90% výrobků pro osobní péči! Odstraňuje naší vlhkostní ochrannou bariéru pokožky, což vede k suché kůži a snadnému pronikání ostatních chemikálií do, a některým i skrz, pokožku. SLS v kombinaci s jinými chemikáliemi se může stát „nitrosaminem“ – silným karcinogenem.

4. Propylenglykol.

Tento organický alkohol je používán jako prostředek k úpravě pokožky a nachází se ve zvlhčovačích, opalovacích krémech, kondicionérech, šamponech a vlasových sprejích. Přidává se také do léků, které pomáhají tělu absorbovat chemikálie rychleji. Je to kožní dráždivá látka, je toxická pro vaše játra a ledviny a může způsobit neurologické příznaky.

5. Dioxan.

Bývá skrytý v přísadách jako je PEG, polysorbáty, laureth a ethoxylové alkoholy. Je velmi často v přípravcích na osobní péči. Tato chemikálie je často kontaminována vysoce těkavým 1,4-dioxanem, který se snadno vstřebává kůží. Jeho karcinogenita byla poprvé hlášena v roce 1965 a později potvrzena i v dalších studiích v roce 1978. Teď si představte, že takové chemikálie používáme na naší kůži, zejména tu jemnou jako tváře, rty, ňadra atp.

6. Parfémy, fragrance.

Jedná se o velkou kategorii chemikálií chráněných jako výrobní tajemství a proto výrobci nemusejí prozrazovat chemické koktejly, které jsou používány k výrobě vůní v parfémech, šamponech, tělních mycích prostředcích. Stačí jen napsat „fragrance“.

Je ještě mnoho dalších chemikálií, které jsou používány v kosmetice a celý seznam by se sem ani nevešel a ani to není potřeba. Raději používejte jednoduché přírodní věci. Když Váš přípravek bude mít ve složení složitý název, který se těžko vysloví, raději se tomu vyhněte.

Udělejme si tedy vlastní, jednoduchou, levnou a zdravou kosmetiku!

Pár typů, jak na to!

1. Hydratace pokožky: Skvělý je na to buď kokosový nebo olivový olej.

2. Přírodní deodorant: Do podpaží naneseme kokosový olej a pak jen jakoby pocukrujte jedlou sodou.

3. Přírodní kondicionér: Jablečný ocet (bio) a vodu 1:4 do skleničky a vlasy opláchneme ne moc teplou vodou.

4. Šampon: Jedlá soda.

5. Zubní pasta: Kokosový olej a mořská sůl. Někdy můžete použít jedlou sodu ale ne moc často a pozor, ať si nepoškrábete dásně.

6. Na zubní kámen: Vyčistíme zuby jedlou sodou. Poté naneseme jedlou sodu na zuby a přidáme lžičku bio jablečného octa. Po vypěnění v ústech ještě lehce kartáčkem pročistíme. Vypláchneme ústa vodou.

7. Ústní voda: Kokosový olej cedíme v puse po dobu 10-20 minut, pak vyplivneme a vypláchneme vodou.

Najdete mnoho skvělých přírodních receptů. Zde jsem uvedl jen pár jednoduchých, jako příklad pro inspiraci. Vyzkoušejte a když nebudou vyhovovat, sami si najdete lepší. Také si můžete koupit bio-kosmetiku a nic neřešit. Dnes je běžně dostupná v bio-obchodech, DMku, ale i v supermarketech.

Jestliže máte už dost churavění, pak se přihlaste do našeho on-line kurzu „7 Návyků k transformaci zdraví„. Dozvíte se ty nejdůležitější návyky, které ovlivňují zdraví. Naši studenti reportují skvělé změny nejen ve zdraví, ale i ve svém postoji k životu a tvoření. Je to unikátní systém návyků, který probudí Vaše tělo a doslova ho „nakopne“ a to začne lépe fungovat. Kurz je velmi motivační a zároveň trénuje i Vaší vůli :-). Vše je přirozené, jednoduché a v pohodlí domova a v čase, kdy si zvolíte. Více informaci o kurzu najdete ZDE.

Živý Život
Účelem těchto stránek je vám pomoci zorientovat se v tom, co je opravdu důležité pro vaše zdraví a dlouhověkost a způsobit to, abyste se cítili zdraví a plní života a posunuli jste se dál – na to podstatné – poznat sami sebe a život! Živý život...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů