VIDEO 2
Informace poskytované v rámci minikurzu ZDARMA jsou určeny výhradně ke studijním účelům a slouží jako všeobecná doporučení bez znalosti konkrétní situace jednotlivého Uživatele. Informace obsažené v projektu týkající se zdraví, jsou pouze doporučením a nenahrazují lékařskou péči.
Rekapitulace hydratace.
U tohoto návyku je důležité přidávat Himalájskou sůl (¼ až 1/3 kávové lžičky na litr vody), ta dělá tak 40% návyku a způsobuje pronikání vody do buněk. Jinak je třeba se nepřemáhat a nic nelámat přes koleno. Vodu také můžete pít teplou! Prostě pozvolna vodu navyšujte. Kdyby nastal pocit těžkého břicha a takové prostě těžkosti, pak uberte vodu. S tím si prostě hrajte. Nedoporučuji pít k jídlu a také po 18 hodině, aby se dobře spalo a nelítalo na WC. Jinak u dětí není třeba řešit sůl, protože jsou dobře hydratovaní a všeho dostatek :-).
Sůl?!
Nejčastější dotaz u prvního návyku :-). Denní přísun soli 5g za den, jak se často uvádí, je velmi nepřesný údaj, protože jde o KONCENTRACI soli, nikoliv množství. Je přeci něco jiného, když průměrný člověk, který denně jí klasické prosolené jídlo a fástfůdy a jiné sajrajty a hlavně NEPIJE, nebo když vypije k tomu 3 litry vody! Když nepije a jí špatně, pak konzumuje mnoho soli. Kdybychom řekli chemikovi, že pro pokus potřebuje 5g soli, ale jedno kolik vody, pak by se podivil a pokus by samozřejmě nemohl fungovat. Jde tedy o koncentraci, nikoliv množství! Když si ten litr osolíme, jak uvádím, pak ani necítíte, že voda je slaná. V medicíně - v kapačkách je také slaný roztok (0,9%). Zkrátka elektrolyty a stopové minerály jsou klíčové, pro energii a správné fungování buněk a proniknutí vody do buněk. Již mnoho lidí mě napsalo, že po zavedení jen tohoto návyku si snížilo tlak! Další věc je i to, že kuchyňská sůl je plná chemikálií, pocházející z procesu jejího zpracování. Takže se nemusíte obávat :-). Také existují studie, kde u lidí se srdečními potížemi docházelo ke zhoršení krevního tlaku po snížení soli. Nebo lidé, kteří mají nízký krevní tlak se zlepší právě po vypití sklenky slané vody. Je nutné také zmínit, že kuchyňská sůl - kamenná sůl obsahuje toxické látky, kterými je znečištěna během procesu čištění a přidávání aditiv, aby byla suchá a sypká. Tyto látky pak obklopují každé jedno zrnko a po snědení naopak pohlcuje vodu a má tendenci dehydratovat. Dětem dávejte jen špetku. Jsou dobře hydratovaní...
Doporučená videa
Přidejte se do diskuze